Montessori Okullarının yararları nedir ? Çocuğuma ne katar ?

0
2482
views

Montessori Okullarının yararları nedir ? Çocuğuma ne katar ?montessori_okulu

Montesorri okulları çoğalması aslında bu öğretinin ne kadar güvenilir olduğunu gösterir niteliktedir. Çocuklarımızın önce kendilerine güvenmeyi öğreterek yeni şeyler öğrenmelerinde ne kadar başarılı olabileceklerini göreceksiniz. Montessori öğretisinde sadece ilgi ve sevgiyle büyüyen bir çocuk kendine güvenen ve güçlü hissederek yetişen bir çocuktan ruhsal açıdan daha zayıftır.

Montessori öğretmenleri okul başarısının doğrudan çocuğun istediklerini yapabilme, kendine güvenme, bağımsız davrana bilmelerini öğrenmede çok önemli olduğunu bilirler. Bu okullara da çocuklarınızın el hareketlerini geliştirecek, onlara küçük sorumluluklar verecek harfleri yazma, kaplara su koyma, toplama yapma öğretilirken daha büyük çocuklarımızda araştırma yapmak teknikleri, İnternet kullanma yani kısaca araştırma yapmak için gereken temelleri vermeye çalışırlar. Bağımsız hareket etmeye başlayan çocuklar, ömür boyu sürecek çalışma alışkanlıkları, disiplin ve sorumluluk anlayışı geliştirirler.

Montessori okullarında belirli davranış ve kurallar vardır. Bunun dışında çocuklar istediklerini yapmakta tamamen özgür ve bağımsızdırlar. Öğretmenlerde çocukları izleyerek yeni yetenekler kazanabilecekleri ve araştırma yapabilecekleri konulara yönlendirme yaparlar.

Bu okullar da öğrenci işi bittiğinde oyuncaklarını toplaması gerektiği öğretilir. Oyun grupları kurup bunları nasıl yönetebilecekleri öğretilir. Bu bağımsız hareket edebilme özgürlüğü ile çocuğunuz liderlik kabiliyeti gelişecektir.

[cws_sc_msg_box type=’info’ text=’Montessori eğitimi ile özgür ruhlu kendine güvenen ve liderlik vasfı yüksek çocuklar yetiştirebilirsiniz. ‘ is_closable=’1′ customize=’0’]

montessori_haliBu yazdıklarımızı da evde yapabilirsiniz. Montessori öğretisinde çocuğumuz için bir alan belirliyoruz. Bu alan içinde bir halı kullanabiliriz. Çocuklarımıza geniş, düzenli bir alan sunup özgürce oynamalarını sağlarsanız öz güvenlerinin artacağını görebilirsiniz.

 

 

Bazı kullanıcılarımız illerdeki Montessori okulları hakkında bilgi istemişler malesef bu konularda bir bilgi vermemiz pek mümkün değil. Diğer kullanıcılarımıza yardımcı olabilmek için ilinizde ki montessori eğitimi veren okullar kreşler  hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız biz de buradan yayınlamaktan memnuniyet duyarız. Aynı şekilde Montessori eğitimi veren kurumlar da kendilerini tanıtan kısa yazıları sayfamızda yayınlayabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here